آرشیو خبرها [تعداد خبرها : 3152]

استقبال مردم از طرح‌های فصلی فروش کتاب مصداق بارز تمدن و فرهنگ مردم ایران است

استقبال مردم از طرح‌هاي فصلي فروش كتاب مصداق بارز تمدن و فرهنگ مردم ايران است

ایوب دهقانکار مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست خبری نخستین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» عنوان کرد: زمانی که می‌گوییم مردم ایران متمدن و فرهنگی هستند باید مصداق‌هایی نیز برای آن ذکر کنیم که یکی از این مصداق‌ها استقبال مردم از طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) است. این استقبال پویایی صنعت نشر کشور ما را نیز نشان می دهد. هیچ کس منکر تاثیرات کرونا بر صنعت نشر کشور ما نیست و در عین حال کسی هم منکر تاب‌آوری صنعت نشر ما مقابل کرونا نیست.

متن کامل »

محفل شعر ابوطالب (ع) برگزار شد

محفل شعر ابوطالب (ع) برگزار شد

«آئین مستوری» محفل شعری با موضوع ابوطالب (ع) با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و مجمع جهانی اهل بیت (ع) روز شنبه شانزدهم اسفندماه با حضور شاعران برگزار شد.

متن کامل »

طرح‌های فصلی فروش کتاب سرانه مطالعه را بالا می‌برد

طرح‌هاي فصلي فروش كتاب سرانه مطالعه را بالا مي‌برد

الهه سلطانی اظهار کرد: یک کتابفروشی نمی‌تواند همه آن تخفیفی که از ناشر دریافت می‌کند را به مخاطب ارائه دهد؛ اما وقتی طرح‌های فصلی فروش کتاب برگزار می‌شود و مردم می‌توانند با این میزان تخفیف کتاب بخرند گویی به صورت مستقیم از ناشر کتاب خود را تهیه می‌کنند و این امر سبب افزایش سرانه مطالعه در سطح کشور می‌شود.

متن کامل »

استفاده استان‌های کشور به یک میزان از حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل تقدیر است

استفاده استان‌هاي كشور به يك ميزان از حمايت‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي قابل تقدير است

فیروز فاضلی اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) مثل زمستانه کتاب گام بسیار مهمی را برای تشویق اقشار مختلف جامعه به کتاب و حمایت از فعالان عرصه کتاب برداشته است و اینکه استان‌های کشور می‌توانند به یک میزان از این طرح و مزایای آن استفاده کنند قابل تقدیر است.

متن کامل »

کتابخوانان از طرح‌های فصلی فروش کتاب استقبال می‌کنند

كتابخوانان از طرح‌هاي فصلي فروش كتاب استقبال مي‌كنند

تهران- ایرنا- مدیر کتابفروشی جیحون گفت: اصولا طرح‌های فصلی فروش کتاب مورد استقبال افراد کتابخوان است که به صورت مرتب کتاب مطالعه می‌کنند؛ این دسته از مخاطبان پی‌گیر برنامه‌های تخفیفی در طی سال هستند.

متن کامل »