آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1591]

مسئله تربیت و آموزش ویراستار را باید جدی بگیریم

مسئله تربيت و آموزش ويراستار را بايد جدي بگيريم

در نشست «ویرایش در نشر» مطرح شد که آموزش‌ها در تربیت ویراستار معمولا عمیق و درونی نیست و در سطح باقی می‌ماند که این امر لطمه‌های زیادی به صنف ویرایش و ویراستاران و طبع آن ناشران وارد می‌کند. اصولا ویراستار دقیق کم‌یاب بوده و در واقع ویراستار متخصص نایاب است و اگر بخواهیم کتاب تخصصی را به ویراستار عمومی بدهیم احتمالا به کتاب لطمه می‌زند.

متن کامل »

تبلیغات، در سیستم نشر سنتی مفهوم غریبی است

تبليغات، در سيستم نشر سنتي مفهوم غريبي است

نخستین نشست از سلسله نشست های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به مناسبت بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با اولین روز از این هفته، با عنوان «مناسبات و همکاری ناشر و تصویرگر» برگزار شد.

متن کامل »

اختلاف در گفت‌وگو زاده ستیزه‌گویی و حق‌ستیزی است

اختلاف در گفت‌وگو زاده ستيزه‌گويي و حق‌ستيزي است

حجت‌الاسلام سید حسن اسلامی اردکانی می‌گوید: اختلاف در گفت‌وگو زاده ستیزه‌گویی و حق‌ستیزی است اما بنیاد دین‌ورزی اخلاقیات است. پیام و هدف پیامبر اسلام (ص) ساختن یک جامعه اخلاقی است و ما باید در گفت‌وگوهایمان بیشتر تجدید نظر کنیم.

متن کامل »

فرمان هشت‌ماده‌ای حضرت امام (ره) یکی از نخستین اسناد مربوط به منشور حقوق شهروندی است

فرمان هشت‌ماده‌اي حضرت امام (ره) يكي از نخستين اسناد مربوط به منشور حقوق شهروندي است

حسام‌الدین قاموس‌مقدم گفت: یکی از نخستین اسناد مربوط به منشور حقوق شهروندی فرمان هشت‌ماده‌ای حضرت امام (ره) است که در سال ۶۱ صادر شد. به هر حال در یک بحران زمانی پس از کودتای نوژه فضای هیجانی در کشور حاکم بود. اخباری که به حضرت امام رسید باعث شد ایشان بر اساس همین حسن و قبح عقلی فرمان هشت‌ماده‌ای را صادر کند.

متن کامل »

پاکستان پیوست منطقه ای جایزه جلال آل احمد

پاكستان پيوست منطقه اي جايزه جلال آل احمد

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست خبری سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد گفت: با توجه به اینکه غنای خوبی در حوزه ادبیات کشور وجود دارد و سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه دیپلماسی فرهنگی و معرفی ادبیات است، تصمیم گرفتیم پیوستی در افق بلندمدت و بین‌المللی داشته باشیم. در همین راستا، برای جامعه هدف کشور پاکستان را در نظر گرفتیم که با همکاری انجمن های ادبی و نویسندگان و شاعران در حوزه ادبیات داستانی هم افزایی داشته باشیم.

متن کامل »

تفکر راهبردی و سیستمی نقش بارزی در پیشبرد اهداف کسب و کارها ایفا می‌کنند

تفكر راهبردي و سيستمي نقش بارزي در پيشبرد اهداف كسب و كارها ايفا مي‌كنند

محمدرضا حمیدی‌زاده نویسنده کتاب «طرح‌ریزی کسب و کارها»گفت: تفکر راهبردی و سیستمی نقش بارزی در پیشبرد اهداف کسب و کارها ایفا می‌کنند. کسب و کارهایی در رقابت کارآمد هستند که قادر به پاسخگویی سریع به تقاضاهای مخاطبان پر چالش باشند و همواره خود را با وضعیت بهینه انطباق دهند.

متن کامل »