آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1330]

منبع وحی، علم بی‌نهایت است

منبع وحي، علم بي‌نهايت است

میکائیل بهاری بیان کرد: پیامبران آمده‌اند تا عقل و علم بشر را تکمیل و رشد دهند. کسانی که نسبت به وحی بی‌اعتنا هستند، از شناخت بسیاری از علوم هستی محروم می‌مانند. منبع وحی، علم بی‌نهایت است.

متن کامل »

علاقه‌مندی، مهم‌ترین شرط حفظ قرآن است

علاقه‌مندي، مهم‌ترين شرط حفظ قرآن است

عباس اکبری؛ حافظ کل قرآن کریم بیان کرد: به عقیده من، مهم‌ترین شرط حفظ قرآن، علاقه‌مندی است. اگر انسان به فعالیتی علاقه‌مند باشد، سختی‌هایش را بر خود هموار و آن‌را تا رسیدن به نتیجه مطلوب پی می‌گیرد.

متن کامل »

آموزه‌های اخلاقی دین ما گویی در آسمان‌ها و دست‌نیافتنی است

آموزه‌هاي اخلاقي دين ما گويي در آسمان‌ها و دست‌نيافتني است

شیرین بازیاریان بیان کرد: آموزه‌های اخلاقی دین ما بسیار زیبا هستند،‌ ولی گویی که در آسمان‌ها و دست‌نیافتنی است. غالبا آنچه در کتاب‌ها، دین ما را معرفی می‌کند، عاملی برای محدودیت، سختی، غم،‌ رنج و فشار است.

متن کامل »

برخی از 850 ترجمه قرآنی به‌دست آمده، شاهکار ادبی هستند

برخي از 850 ترجمه قرآني به‌دست آمده، شاهكار ادبي هستند

مدیر بخش ادبیات عربِ دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، بیان کرد: حدود ۸۵۰ ترجمه قرآنی به‌دست‌ آمده داریم که گاهی شاهکارهای ادبی هستند. بسیاری از نسخه‌هایی که اکنون در دست داریم، رونویس همان ترجمه طبری و به نوعی نسخه‌ای بدلی از آن هستند.

متن کامل »

بودجه ها را صرف آموزش ناشران کنیم

بودجه ها را صرف آموزش ناشران كنيم

عادل طالبی، عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی تهران در دومین نشست موسسه خانه کتاب با استارتاپ های فعال در حوزه کتاب گفت: اگر بودجه می خواهد هزینه شود بهتر است آن را صرف آموزش ناشران کنیم. ما برای تولید محتوا هزینه زیادی انجام می دهیم اما اگر این روند را یکپارچه کنیم و به نشران آموزش دهیم این محتوا با هزینه معقول‌تری در اختیار ویترین ها قرار می گیرد و این ویترین ها می توانند با مردم و نهاد های مختلف ارتباط برقرار کنند.

متن کامل »

نهج‌البلاغه باید به‌عنوان کتاب درسی معرفی و در بخش مدیریت عملیاتی شود

نهج‌البلاغه بايد به‌عنوان كتاب درسي معرفي و در بخش مديريت عملياتي شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر با تاکید بر عملیاتی کردن آموزه‌های نهج‌البلاغه، بیان کرد: باید با هم‌افزایی بخواهیم که نهج‌البلاغه به‌عنوان کتاب درسی معرفی و در بخش مدیریت کشور نیز عملیاتی شود.

متن کامل »

مطالعات حدیث شیعه در حوزه‌ شرق‌شناسی با انقلاب اسلامی متحول شد

مطالعات حديث شيعه در حوزه‌ شرق‌شناسي با انقلاب اسلامي متحول شد

علی حسن‌نیا، بیان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بحث شیعه‌شناسی چندان برای شرق‌شناسان حساس نبوده و جهان اسلام را بیشتر اهل سنت می‌دیدند. انقلاب اسلامی، این حساسیت را در جهان ایجاد کرد.

متن کامل »

معرفی فهرستی مجله‌های مرتبط با قرآن و حدیث در نمایشگاه قرآن

معرفي فهرستي مجله‌هاي مرتبط با قرآن و حديث در نمايشگاه قرآن

نشست معرفی فهرستی مجله‌های مرتبط با قرآن و حدیث» با سخنرانی سید مجید نبوی، شامگاه پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه همزمان با پنجمین روز از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، در غرفه موسسه خانه کتاب برگزار شد.

متن کامل »