تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ | شناسه مطلب : ۱۸۳۳۹ | تعداد بازدید : ۱۳۸

اجلاس سالانه شابك و شابم برگزار مي شود

به میزبانی شیلی؛

اجلاس سالانه شابک و شابم برگزار می شود

نشست سالانه شابک و شابم ۸ و ۹ مهرماه سال جاری در کشور شیلی و شهر سانتیاگو برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب؛ نشست سالانه شابک و شابم هر ساله با هدف همفکری در اداره امور جهانی شابک و شابم، انتخاب اعضاء هیئت مدیره، تعیین میزان حق عضویت و انتقال تجربیات اعضا به هم در یکی از کشورهای عضو برگزار می­شود.

گفتنی است، میزبانی نشست سالیانه شابک و شابم  ۸ و ۹ مهرماه در کشور شیلی بر عهده موسسه «اداره سلطنتی شیلی» است؛ این موسسه مسئولیت اداره شابک در کشور شیلی را برعهده دارد.

همچنین همزمان با برگزاری این اجلاس، نشست سالانه موسسه بین­المللی شابم(چهارشنبه ۱۰ مهر)برگزار خواهد شد.

نشست کشورهای منطقه آمریکای جنوبی عضو شابک و شابم(۱۱ و ۱۲مهر) برای موسسه­های منطقه آمریکای جنوبی از سوی سِرلاک (Cerlalc) برگزار می­شود؛ سِرلاک سازمانی منطقه­ای و تحت حمایت یونسکو برای توسعه کتاب در آمریکای لاتین و کارائیب است که در بوگوتا قرار دارد.

همچنین، نشست کشورهای منطقه بالتیک عضو نظام شابک ۲۴ و ۲۵ ماه مه به میزبانی کتابخانه ملی استونی در کشور استونی و شهر تالین برگزار می­شود؛ نشست قبلی این گروه در اکتبر ۲۰۱۷ در هلسینکی برگزار شد.

نشست کشورهای حوزه بالکان یکی از فعال­ترین گروه­های منطقه­ای عضو نظام شابک نیز ۱۱ و ۱۲ ژوئن ۲۰۱۹ به میزبانی خانم آلنکا کانیچ و آقای متکا کرامبرگر در کتابخانه دانشگاهی و ملی کشور اسلوونی و شهر لیبلاانا برگزار خواهد شد.

موسسه خانه کتاب به عنوان نماینده انحصاری سازمان جهانی شابک و شابم در ایران در سال ۱۳۸۴ میزبان نشست سالانه شابک بوده است. خانه کتاب در نظر دارد با برنامه­ای مدون و با هدف بهره­گیری از تجارب سایر اعضا در نشست سالانه شرکت کند.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *