تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ | شناسه مطلب : ۸۶۲۸ | تعداد بازدید : ۹۶۲۰

رئيس اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران؛ پروانه كسب؛ هويت كتابفروشي است


رئيس اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران؛ پروانه كسب؛ هويت كتابفروشي است

محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره شرایط ثبت نام كتابفروشان در طرح«تابستانه کتاب» که از ۱۶ تیر ماه تا ۱۵ مرداد ماه به همت موسسه خانه کتاب و با همکاری تعدادی از کتابفروشی‌های کشور اجرا می شود، گفت: کتابفروشی هايي مي‌توانند در اين طرح شركت كنند كه داراي پروانه كسب کتابفروشی با تاريخ معتبر باشند.

رئيس اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران تاكيد كرد: اگر پروانه كسب كتابفروشي از تاريخ معتبر برخوردار نباشد، كتابفروشي نمي تواند به فعاليت خود ادامه دهد. اگر كتابفروش به فعاليت خود بدون پروانه كسب ادامه دهد كار غير قانوني كرده است.

آموزگار، كتابفروشي هاي بدون پروانه كسب را  بي معنا دانست و گفت: كتابفروشي ها ملزم به دريافت پروانه كسب طبق قانون نظام صنفي از اتحاديه هاي استان ها و شهرهاي خود هستند تا از طريق آن مجوز ادامه فعاليت يا شروع فعاليت به آنها داده شود.

وي عنوان كرد: نمي توانيم يارانه را به سرعت به سمت امور زير بنايي سوق دهيم و ناگزير از مصرف آن در سطح هستيم. انتخاب كتابفروشي ها براي به كارگيري اين يارانه انتخاب مناسبي است.

اين كارشناس حوزه صنعت نشر پيشنهاد كرد: طرح‌هايي مانند «عيدانه كتاب» و «تابستانه كتاب» مي‌تواند در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي و استاني در سراسر كشور هم اجرا شود تا تاثيرات آن را به صورت دائم ببينيم


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *