آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1344]

اسناد مربوط به ایران در آلمان و جهان آلمانی زبان هنوز ناشناخته مانده است

اسناد مربوط به ايران در آلمان و جهان آلماني زبان هنوز ناشناخته مانده است

چایچی در نشست «ایران از نگاه سفرنامه‌های آلمانی» گفت: بسیاری از اسناد و آثار باقی مانده مربوط به ایران در آلمان و جهان آلمانی زبان هنوز ناشناخته مانده و به آنها پرداخته نشده است. لازم است که دانشجویانی با ماموریت شناسایی این اسناد و آثار بورسیه شوند و به آلمان فرستاده شوند تا زمینه مناسب برای شناخت بخش‌هایی مغفول مانده از فرهنگ ایران فراهم شود.

متن کامل »

یک میلیارد و 100 میلیون نفر در دنیا مصرف کننده دخانیات هستند

يك ميليارد و 100 ميليون نفر در دنيا مصرف كننده دخانيات هستند

اباذر اشتری در نشست«دخانیات، ناهنجاری اجتماعی فرهنگی» گفت: بر اساس آمارها، در سال ۲۰۱۷، حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون نفر در دنیا مصرف کننده دخانیات هستند که حدود۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ در اثر مصرف دخانیات جان خود را برای مصرف مستقیم و غیر مستقیم از دست دادند.

متن کامل »

بزرگ‌ترین سرمایه‌های توسعه‌، پیشرفت و تعالی یک کشور، توسعه سطح علم و کتاب است

بزرگ‌ترين سرمايه‌هاي توسعه‌، پيشرفت و تعالي يك كشور، توسعه سطح علم و كتاب است

مدیر عامل خانه کتاب در آیین بزرگداشت حسین مسرت در سومین برنامه عصر کتاب استانی در یزد با عنوان "کاریز فرهنگ" گفت: یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های توسعه‌، پیشرفت و تعالی یک کشور، توسعه سطح علم و کتاب است؛ کشوری که این سرمایه را ندارد، امکان ندارد بتواند به خوبی از سرمایه‌های دیگرش استفاده کند.

متن کامل »

خوشنام از معدود اهالی قلم است که بعد از مهاجرت خاموش نشد

خوشنام از معدود اهالي قلم است كه بعد از مهاجرت خاموش نشد

آروین صداقت‌کیش گفت: وی علاوه بر دل‌مشغولی‌های تجدد نسبت به همه همکارانش با موسیقی پاپ مهربان‌تر است او موسیقی پاپ را نوعی تداوم تجدد می‌داند. محمودخوشنام از معدود اهالی قلم است که بعد از مهاجرت خاموش نشد

متن کامل »