آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1525]

بی‌وقفه رمان می‌خوانم

بي‌وقفه رمان مي‌خوانم

نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب به مناسبت هشتادوسومین سالروز تولد آذرتاش آذرنوش، مترجم، استاد دانشگاه تهران و برگزیده چند دوره کتاب سال به دیدارش رفت و از نزدیک نظرات او را درباره وضعیت فرهنگ جویا شد.

متن کامل »

معرفی الگوهایی مانند شهید تقوی یک ضرورت و نیاز است

معرفي الگوهايي مانند شهيد تقوي يك ضرورت و نياز است

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های شهید تقوی، شناسایی و معرفی الگوهایی مانند این شهید را یک نیاز و ضرورت عنوان کرد و گفت: اگر این الگوها معرفی شوند، هیچ جوانی نمی‌تواند ادعا کند که امکاناتی برای پیشرفت ندارد.

متن کامل »

منش کیومرث صابری را در کردار و منش اسماعیل امینی می‌بینیم

منش كيومرث صابري را در كردار و منش اسماعيل اميني مي‌بينيم

مدیرعامل موسسه خانه کتاب گفت: بخشی از منش کیومرث صابری را ما در کردار و منش اسماعیل امینی می‌بینیم، زیرا در مکتب آن مرد بزرگ شاگردی کرده است که در عین حال که طنز می‌گوید و حتی مقامات را با طنز خود می‌نوازاند اما کرامت انسان‌ها را حفظ می‌کند.

متن کامل »

رسانه‌ها زیست عاطفی را بر هم زده‌اند

رسانه‌ها زيست عاطفي را بر هم زده‌اند

به گفته ویراستار علمی کتاب «عواطف در جامعه و فرهنگ ایرانی» رسانه‌ها زیست عاطفی ما را بر هم‌ زده‌اند و ویژگی‌هایی به آن اضافه کرده‌اند و ما این تکنیک‌ها را برای بیان عواطف به کار می‌گیریم.

متن کامل »

استفاده از ویکی‌پدیا در «مجموعه تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» قابل اعتماد نیست

استفاده از ويكي‌پديا در «مجموعه تاريخ ايران پس از انقلاب اسلامي» قابل اعتماد نيست

محمود فاضلی گفت: در چهار جلد کتاب از «ویکی‌پدیا» استفاده شده است که منبعی قابل اعتماد نیست؛ به ویژه در جلد اول که که استفاده زیادی صورت گرفته است در حالیکه اطلاعات دست چندم را در اختیار افراد می‌گذارد و برای کسانی که تخصصی برخی موضوعات را نگاه می‌کنند قابل اعتماد نیست.

متن کامل »

سنگ محک چپ‌ها در نقد ادبی، کلیدواژه «امید» است

سنگ محك چپ‌ها در نقد ادبي، كليدواژه «اميد» است

امن‌خانی گفت: سنگ محک چپ‌ها در بررسی آثار، «امید» است. از همین روست که اخوان ثالث را دوست ندارند اما سیاوش کسرایی را می‌ستایند. بوف کور هدایت را دوست ندارند اما حاجی آقا را شاهکار می‌دانند. نقد چپ‌ها بر مبنای ایدئولوژی‌شان است.

متن کامل »